Menu
Przedsiębiorczość

5 najpopularniejszych wpisów w 2014 roku

Przeglądając najbardziej poczytne wpisy z tego bloga w 2014 roku można szybko dojść do wniosku, że najchętniej czytane są artykuły, które pozwalają znaleźć odpowiedzi na pytania zaczynające się od „jak”. Szukamy porad i chcemy dowiedzieć się jak się wzbogacić, jak działać efektywnie, jak poradzić sobie ze stresem czy jak rozkręcić biznes bez miliona złotych.

Zapraszam do przeglądu poniższych artykułów!

1. 5 nawyków bogatych ludzi

5-1-2

http://10tysiecy.pl/5-nawykow-bogatych-ludzi/

Ten wpis to niekwestionowany lider jeśli chodzi o liczbę odwiedzin. Fascynują nas ludzie, którzy osiągnęli życiowy sukces i chcielibyśmy choć trochę zaczerpnąć z ich praktyk by dopiąć swego. Nawyki bogatych ludzi, to tak naprawdę modele zachowań skutecznych ludzi w osiąganiu zamierzonych celów.

Nowy rok to doskonały moment na wprowadzanie nowych nawyków w życie. Podobno wystarczy 30 dni wytrwałej pracy nad jednym typem zachowania by na stałe zagościł w naszej codziennej rutynie. Warto!

2. Jak opanować stres przed wystąpieniem publicznym?

5-2

http://10tysiecy.pl/jak-opanowac-stres/

Ten wpis miał najwięcej wejść z Google co pokazuje, że coraz częściej szukamy recepty na radzenie sobie ze stresem, stąd m.in. taka popularność artykułu. Na temat tego, że Polacy się przepracowują i zalewa nas plaga samobójstw rozmawiałem jakiś czas temu z psychologiem i coachem, Joanną Cierlicą-Nowaczyk.

3. Lifetramp – spędź jeden dzień z pasjonatem

5-3

http://10tysiecy.pl/lifetramp-spedz-jeden-dzien/

Lifetramp to serwis umożliwiający spędzenia jednego dnia z osobą, która wykonuje ciekawy zawód lub prowadzi interesujący tryb życia. Okazuje się, że ten pomysł bardzo przypadł do gustu odbiorcom a sam serwis zyskał międzynarodowy zasięg. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszy się wśród osób, które chcą zmienić swoją ścieżkę kariery.

4. Jak rozkręcać biznes bez miliona na koncie? – wywiad z Marcinem Łukiańczykiem

5-4

http://10tysiecy.pl/jak-rozkrecac-biznes-bez-miliona-zlotych/

Działalność Marcina Łukiańczyka jest przykładem tego, jak można zbudować organicznie biznes w internecie trafiając przy tym na listę najbardziej kreatywnych przedsiębiorców według magazynu BRIEF. Okazuje się, że jest sposób by obejść się bez zastrzyku gotówki w postaci miliona złotych choć z pewnością nie jest to łatwy start i nie dla każdego przedsięwzięcia.

5. Notes, czyli narzędzie najlepszych przedsiębiorców i wielkich twórców

5-5

http://10tysiecy.pl/notes-czyli-narzedzie-najlepszych-przedsiebiorcow-i-wielkich-tworcow/

Choć wpis powstał jeszcze w 2013 roku to notesy wciąż cieszą się dużą popularnością, szczególnie wśród osób szukających odskoczni od elektronicznych gadżetów by przelewać swoje pomysły na papier. W tym wpisie wiele miejsca poświęciłem marce Moleskine a w kolejnych artykułach mogliście poczytać recenzję notesów Leuchtturm , z których obecnie korzystam oraz poznać rodzimą markę „Bukszpan” w ramach serii „Biznes z pasją”.

Dwa wywiady, które trzeba przeczytać

Są dwa wpisy z 2014, które chciałbym szczególnie polecić, gdyż są bogate w wiedzę pochodzącą od osób, które osiągnęły Himalaje w swoich dziedzinach. Są potwierdzeniem tego, że Polak potrafi!

Jakub Bączek, czyli jak się płynie w biznesie pod prąd

5-6

http://10tysiecy.pl/jakub-baczek-w-biznesie-pod-prad/

Jakub jest autorem książki „Zarobić Milion, idąc pod prąd™”, którą oparł ją na swoich wieloletnich doświadczeniach w budowaniu firm od zera. Ma pełne prawo by się wypowiadać w tym temacie, gdyż w bardzo młodym wieku uzyskał finansową niezależność.

Wywiad powstał na miesiąc przed zdobyciem mistrzostwa świata naszych piłkarzy, do którego Jakub mocno się przyczynił jako trener mentalny naszej reprezentacji.

Wywiad z polskim guru produktywności, Michałem Śliwińskim

5-7

http://10tysiecy.pl/wywiad-z-polskim-guru-produktywnosci-michal-sliwinski/

Michał Śliwiński robił internety zanim stało się to modne. W czasach kiedy w Polsce ruszały słynne dotacje 8.1 a pierwsze start-upy wychodziły za granicę, Michał skupiał się na stałym powiększaniu bazy swoich klientów w USA i Japonii. Jego aplikacja Nozbe to jedno z najpopularniejszych na świecie rozwiązań z dziedziny produktywności.

Jestem pod wrażeniem stylu, w jaki Michał prowadzi swój biznes – dzieli się wiedzą, prowadzi wywiady z najlepszymi specjalistami w swojej branży i eksperymentuje z najnowszymi technologiami by rozwijać swój biznes.

About Author

Moją pasją jest inspirowanie ludzi do wdrażania twórczych pomysłów w życie i rozwijania zmysłu przedsiębiorczości. Zajmuję się marketingiem i technologiami internetowymi. Doradzam firmom, prowadzę szkolenia, warsztaty i występuję na konferencjach. Przeczytaj O blogu lub skontaktuj się!