Menu
Produktywność

Składana podstawka pod laptopa, która podbiła Kickstartera

Na szkoleniach z BHP organizowanych przez firmy możemy dowiedzieć się jaka jest poprawna postawa do pracy z komputerem. Na nie wiele się to zdaje bo siedzimy po 8-10 godzin dziennie w niewłaściwej pozycji pracując na laptopie co potrafi porządnie zmęczyć organizm i zafundować spadek energii do pracy.

Na rynku jest wiele podstawek, które starają się ten problem rozwiązać ustawiając ekran laptopa na odpowiedniej wysokości. Mało mają jednak wspólnego z mobilnością i najlepiej nadają się do postawienia na stałe na biurku. Co jednak, gdy pracujemy w terenie i potrzebujemy czegoś przenośnego?

„The Roost”- precyzja, pasja i perfekcja

Z pomocą przychodzi składana podstawka pod laptopa o nazwie „The Roost„.

Pomysłodawcy tego produktu wnioskowali o $9,300 w ramach projektu na amerykańskim serwisie Kickstarter. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę bo zebrał blisko $190,000!

Na filmie można się przekonać jaki efekt potrafi osiągnąć doświadczony inżynier, gdy wpadnie na dobry pomysł rozwiązania konkretnego problemu.  Mistrzoskie polączenie precyzji, pasji i perfekcji.

Podstawkę można na razie zamówić w ramach pre-orderu – w pierwszej kolejności realizowane są zamówienia dla osób, które wsparły projekt.  The Roost oferowany jest za $75-$80 – to bardziej pułap premium, ale produkt jest tego warty swojej ceny biorąc pod uwagę niewielki rozmiar po złożeniu podstawki, jakość wykonania, dopasowanie i solidność (przynajmniej tak wygląda – warto poczekać na więcej recenzji). Standardową podstawkę dobrego producenta można znaleźć na rynku za ok. 150zł.

W całym projekcie zachwycające jest podejście twórców do problemu i kroki jakie podjęli by go rozwiązać, materiały jakie wykorzystali, szczegóły na jakie zwrócili uwagę.

The roost - złożona

Biurko z podstawką

Zachęcam do przemyślenia tematu ergonomii pracy na laptopie i sięgnięcia po rozwiązania, które pomogą pracować efektywniej mniej się przy tym męcząc. Podobnie, jak przy artykule o notesach, gdzie polecałem sprawdzoną przeze mnie markę Moleskine, namawiam do szukania alternatyw dopasowanych do potrzeb i zasobności portfela.

Dla niewtajemniczonych

Kickstarter to platforma crowdfundingowa umożliwiająca twórcom z dobrym pomysłem na produkt znaleźć fundusze na jego wyprodukowanie i uruchomienie sprzedaży. Wystarczy dobrze opisać założenia, okraszyć historię materiałem video, spełnić odpowiednie kryteria, przejść przez sito weryfikacji i droga wolna do pozyskiwania osób, które wesprą go finansowa osiągając wcześniej ustaloną kwotę.

Fundatorzy oprócz głosowania portfelem na ciekawe pomysły w stylu latający rower czy nowa płyta niszowego zespołu, dostają w zamian gratis, rabat, gadżet, pierwszeństwo zakupu czy sam produkt od pomysłodawcy projektu – wszystko w zależności od zaoferowanej gotówki.

W Polsce jednym z wiodących serwisów crowdfundingowych jest wspieram.to, który swoją uwagę mocno koncentruje na projektach ze świata gier i muzyki.

Kickstarter wiele uwagi poświęca gadżetom, które znajdują dużą rzeszę zwolenników. Największą kwotę zebrał projekt elektronicznego zegarka na rękę Peeble – ponad 10 milionów dolarów.

 

About Author

Moją pasją jest inspirowanie ludzi do wdrażania twórczych pomysłów w życie i rozwijania zmysłu przedsiębiorczości. Zajmuję się marketingiem i technologiami internetowymi. Doradzam firmom, prowadzę szkolenia, warsztaty i występuję na konferencjach. Przeczytaj O blogu lub skontaktuj się!