Menu
Motywacja

„Jeśli odniosę więcej porażek niż Ty, to wygrałem”

Seth Godin zachęca cię do tego byś odnosił porażki i wciąż próbował, aż w końcu ci się uda. Interesujący wywiad przeprowadzony przez Briana Elliotta, autora bloga „Behind the Brand„.

Nie ma znaczenia czy upadasz podążając za swoimi marzeniami. Chodzi o to by ciągle próbować nowych sposobów by osiągnąć zamierzony cel. Seth przywołał świetną analogię pracy programisty, który modyfikuje kod swojego oprogramowania tak długo, aż ten zacznie działać. Tak samo jest w życiu, we własnym biznesie lub w pracy – jesteś koderem. Masz przed sobą klawiaturę – zacznij w nią stukać.

Jest tyle potencjału w ludziach pracujących dla dużych firm – często mają oni ciekawe pomysły w swoich głowach, ale nie wdrażają ich w codziennej pracy. „Lepiej jest prosić o wybaczenie niż o pozwolenie” – mów to swoim ludziom, jeśli jesteś menadżerem i pokaż im, że warto próbować nawet za cenę porażki.

Jak to mówią start-up’owcy – każda porażka to tylko „learning experience”.

 

 

About Author

Moją pasją jest inspirowanie ludzi do wdrażania twórczych pomysłów w życie i rozwijania zmysłu przedsiębiorczości. Zajmuję się marketingiem i technologiami internetowymi. Doradzam firmom, prowadzę szkolenia, warsztaty i występuję na konferencjach. Przeczytaj O blogu lub skontaktuj się!