Biuro nicolas nye biuro

Opublikowano 3 września 2013 | przez Paweł Montwiłł

5

5 inspirujących przestrzeni biurowych

Przestrzenie biurowe potrafią inspirować i tworzyć atmosferę sprzyjającą kreatywnej i efektywnej pracy. Lubimy przebywać z dobrze zaprojektowanymi przedmiotami, które wykonanano z solidnych materiałów. Imponujący widok za oknem potrafi zrelaksować a układ biurek, ścianek i pokojów dostosowany do typu wykonywanej pracy wpływa na produktywność.

Zebrałem kilka najbardziej inspirujących przykładów biur, które zadzwiają oryginalnością, pomysłowością i stworzoną atmosferą do pracy.

Bark Studio

Czy Twoje biuro choć trochę przypomina te na zdjęciach poniżej? Wyobraź sobie siebie pracującego w takim otoczeniu – tak blisko natury. Czy ta przestrzeń motywowałaby Cię do działania czy raczej wpatrywałbyś się w nią odkładając pracę na później?

Biuro jest siedzibą firmy Bark Design Architects z Queensland w Australii. Zaprojektowali je na swoje potrzeby co przy okazji stało się wizytówką ich umiejętności i doświaczenia.

bark5

bark6

Bark Studio Biuro

bark2

bark4

Studiomates

Studiomates to coworking skupiający artystów i twórców internetowych, którzy pracują w samym sercu Brooklynu (Nowy Jork). Projekt przestrzeni jest minimalistyczny, industrialny, ale funkcjonalny i zachowujący swój unikalny klimat (choć ergonomia krzeseł pozostawia wiele do życzenia).

Zaczęło się od kilku osób i jednego pomieszczenia by z czasem rozszerzyć się na kolejne i stworzyć wyjątkową społeczność ludzi zmieniających otaczającą rzeczywistość poprzez upłynnianie swojej kreatywności. Miejsce tętni życiem. Imponujący widok na Brooklyn Bridge!

Studiomates Biuro

studiomates2

studiomates1

studiomates9

studiomates11

studiomates33

studiomates99

studiomates8

37signals

37signals to jedna z najbardziej znanych agencji tworząca światowej klasy narzędzie on-line do pracy zespołowej Basecamp naśladowana przez tysiące ludzi z branży m.in. dzięki swojej filozofii tworzenia oprogramowania opisanej w książce Getting Real a także filozofii organizacji pracy. Udało im się skupić najlepszych specjalistów od projektowania i użyteczności rozwiązań internetowych, którzy udoskonalają tworzone aplikacje zapewniając wysoki komfort pracy ich użytkownikom.

W swoim biurze w Chicago udowodnili, że genialne środowisko pracy jest wysoko na ich liście priorytetów. Tylko podziwiać przestronne biuro i wyjątkowe materiały oraz wykończenie ścian.

Przykładają sporą wagę do detali!

37office biuro

37signals biuro

37_3

37signals biuro

Biuro 37signals

Nicolas Tye Architects

Kolejne biuro architektów nie dziwi bo szewc nie zawsze chodzi bez butów. Tym razem wracamy na stary kontynent do Anglii. Nicolas Tye Architects mieści się Bedfordshire jakieś 55 minutut drogi od Londynu. Specjalizują się w tworzeniu innowacyjnych przestrzeni.

Ich studio jest naprawdę wyjątkowe. Połączenie szkła i drewna doskonale wpasowuje się w sielankowe widoki. To miejsce oddaje ich filozofię projektowania.

Nicolas Eye Office

nicolas_4

nicolas nye biuro

nicolas nye biuro

tye3

Campaign Monitor

Listę przestrzeni do pracy zamykamy firmą tworzącą oprogramowania do e-mail marketingu z Australii – Campaign Monitor. Projektując swoje nowe biuro poświęcili wiele uwagi produktywności i stworzeniu warunków, które korzystnie na nią wpływają.

Jako głównego wroga jasno sprecyzowali wszelkie formy odrywania od pracy. Dlatego postawili na zamknięte przeszklone biura ze specjalną strefą do rozrywki i wspólnego jedzenia co sprzyja integrowaniu się pracowników.

Campaign Monitor biuro

campaign2

campaign7

Campaign Monitor Biuro

Biuro Campaign Monitor

campaign5

campaign4

W następnej odsłonie kreatywnych przestrzeni pojawią się biura z Polski. Jeżeli znacie przykłady warte zaprezentowania to zapraszam do kontaktu.

Tagi:


Podobał Ci się wpis? Kliknij poniżej :)

  
 • Rafał Łyczkowski

  Nie, nie, nie, nie i jeszcze raz nie:) Kiedyś czytałem, że ostre krawędzie zaostrzają stosunki międzyludzkie. Oczywiście zgodzę się z podejściem do takich przestrzeni dla ludzi którzy muszą być realizatorami, a jednocześnie mieć zaspokojoną każdą potrzebnę. Jednak nie wyobrażam sobie, że ktoś chciałby zostać w takiej pracy po godzinach w samotności.

  A co z kreatywnością, z prawdziwą naturą, spokojem, dźwiękiem szumiącej wody, rzeczami „z duszą” ? Jeżeli praca jest czyjąś pasją to chciałby ją realizować bez przerwy, a więc również chciałby czuć się jak w domu. Gdybym miał dużo kasy to przetestowałbym to podejście i podszedł do tematu indywidualnie dla każdego pracownika:)

  • W takim razie jak wyglądałaby Twoja idealna przestrzeń do pracy? Ja bym przeniósł biuro Campaign Monitor w miejsce gdzie stoi Bark Studio 🙂

   • Rafał Łyczkowski

    Generalnie fajny koncept tylko po prostu dalece idące projekty klasycznej nowoczesności są odrzucające;) Tak jak wspomniałem ostre krawędzie:) Oczywiście nie neguję tego w całości.
    Przede wszystkim zrobiłbym tak, aby mój pracownik nie czuł się jak w pracy. Aby realizacja zadań przychodziła mu naturalnie, jak naturalna powinna by być dla niego sama praca. Odpowiednio zmotywowany pracownik powinien czuć się bezpiecznie (jak w domu) i mieć zaspokojone wszystkie podstawowe potrzeby.

    Moja idealna przestrzeń pracy (z której również korzystam) jest po prostu przestrzeń i brak ograniczeń (oprócz tych jakie sam sobie narzucę). Utopijne podejście? Kosztowne? Możliwe. Ale wolałbym mieć „oswobodzonych” 5 współpracowników, niż 20 „skrępowanych ludzi” 🙂

    • A tak konkretnie? 🙂
     Jaki wystrój? Jakie sprzęty? Jaka przestrzeń? Jakie miejsce i widoki za oknem?

 • Great article and very realistic! Let me suggest a business collaboration platform based on cloud that really facilitates real time communication. Its name is Comidor and you can find all the information you may need at https://www.comidor.com . You can try also its free demo version available at comidor’s site.

Back to Top ↑