Menu
Biuro

Co łączy firmy Home.pl, Grupę K2 i Netguru?

Są wiodącymi firmami w swoich dziedzinach stawiając na innowacyjność i kreatywność. Przejawia się to nie tylko w oferowanych produktach, ale także w dbałości o atmosferę pracy i przyjazność przestrzeni biurowych. Chcąc pozyskać najlepsze talenty, podążają za trendami firm technologicznych inwestując w biura, które pozwolą im się wyróżnić.

Po poprzednim wpisie o 5 inspirujących przestrzeniach biurowych dotyczących globalnych firm z branży kreatywnej przyszedł czas na przykłady z rodzimego biznesu. Jak się okazuje, fantazji i rozmachu mamy tyle samo a w wielu przypadkach inni mogliby się od nas wiele nauczyć.

Powiedzmy więc stanowcze „nie” smutnym przestrzeniom biurowym i zmieniajmy je w inspirujące miejsca pracy. Czasem wystarczy kilka nowych biurek i krzeseł, pomalować ściany, zawiesić plakaty i postawić parę kwiatków by pracowało się lepiej. Może nie będą to takie przestrzenie jak w poniższych firmach, ale z małym budżetem i odrobiną wyobraźni też można uzyskać satysfakcjonujące efekty.

Home.pl – firma hostingowa

Projektując nowe biuro, firma home.pl postawiła sobie za cel usprawnienie komunikacji. W poprzednim budynku zajmowali cztery piętra, teraz biuro mieści się na jednym. Ustawione zostały niskie kanapy i stół, żeby pracownicy się widzieli i rozmawiali ze sobą. W biurze są wydzielone miejsca do odpoczynku, z których pracownicy chętnie korzystają. Firmie zależało na stworzeniu przyjaznej domowej atmosfery, a nie biurowej.

Pokoje pracy cichej są urządzone w stylu vintage i skandynawskim, chcieliśmy dopasować się do różnych gustów (miałem okazję je odwiedzić i faktycznie są oryginalne i pracuje się w nich przyjemnie). Na żółtych tablicach każdy z nas może przypiąć ogłoszenie. Mocnym punktem tego biura jest widok na Odrę, bulwary i Stare miasto.

Home.pl - biuro

Home.pl - biuro

Home.pl - biuro

Home.pl - biuro

Home.pl - biuro

Home.pl - biuro

Home.pl - biuro

Grupa K2 – grupa interaktywna

Z początkiem 2013 roku Grupa K2 przeprowadziła się do nowego biura przy ulicy Domaniewskiej 44 A w Warszawie. Nowa przestrzeń firmy to 3000 m² rozłożonych na 3 piętrach.

Najważniejszym miejscem w nowej siedzibie jest recepcja z video wall’em i usytuowany na jej tyłach amfiteatr, który powstał po wyburzeniu dziury pomiędzy dwoma piętrami budynku. Przestrzeń amfiteatru daje możliwość spotkania się w jednym miejscu wszystkim 300 osobom, zatrudnionym w Grupie. To idealne miejsce do organizacji spotkań, konferencji, prezentacji, czy pokazów filmowych, które firma często organizuje dla swoich pracowników i klientów. W ciągu dnia można tu usiąść wygodnie na poduchach, by odpocząć czy też zjeść coś lub spotkać się w małej grupie. Przestrzeń ta stanowi jednocześnie ciąg komunikacyjny między piętrami.

Grupa K2 - biuro

Grupa K2 - biuro

Poza amfiteatrem, w biurze znajduje się kilka sal konferencyjnych do oficjalnych spotkań, sala multimedialna, przystosowana do videokonferencji, a także wiele małych miejsc i przytulnych wnęk do nieoficjalnych spotkań, czy pracy indywidualnej.

Grupa K2 - biuro

Grupa K2 - biuro

Dogodne miejsca do kameralnych spotkań, czy odprężenia się stanowią również obszerne kuchnie, usytuowane na każdym z pięter siedziby.

Grupa K2 - biuro

Projektując siedzibę postanowiono połączyć to, co jest najlepsze w przestrzeni typu open space z tym, co najlepsze w lokalizacjach małych butików. Tylko częściowo podzielono obszar każdego z pięter, by stworzyć poczucie przestrzeni i swobodnego ruchu, przy jednoczesnym zachowaniu zacisznych miejsc do pracy w zespołach.

Grupa K2 - biuro

Grupa K2 - biuro

Postanowiono na minimalizm i wyeksponowanie elementów technicznych budynku, charakterystycznych dla loftów. Zastosowane kolory nie dominują w przestrzeni, a podkreślają faktury wykorzystanych surowców – betonu, drewna, ceramiki. To pracownicy swoimi indywidualnymi drobiazgami i sposobem ubierania się wnoszą do tej przestrzeni kolor – nadając jej życie. Postawiono również na personalizację przestrzeni – pracownicy wybierali sami kolory, fototapety i elementy dekoracyjne do swoich części powierzchni. W ten sposób urządzanie biura K2 to ciągły proces. To miejsce wciąż wypełnia się treścią i nowymi elementami. Cały czas się zmienia i zaskakuje.

Na wyposażeniu biura jest 6 ekspresów do kawy i 4 hulajnogi!

Grupa K2 - biuro

Grupa K2 - biuro

Grupa K2 - biuro

Netguru – firma programistyczna

W projektowaniu biura postawiono przede wszystkim na funkcjonalność i wygodę. Praca programistów wymaga dużego skupienia, dlatego część open space jest oddzielona kuchnią od kilku sal konferencyjnych, w których spokojnie można przeprowadzać rozmowy z klientami. Nie zapominając również o tym jak ważny jest odpoczynek, w  biurze znajduje się hamak, kanapa oraz wygodne kolorowe pufy, a w chillout roomie można miło spędzić czas grając w piłkarzyki czy w FIFĘ.

Miejsce pracy każdego z pracowników musi być wygodne, dlatego postarano się by wyposażenie tj. krzesła, stoły i dodatkowe akcesoria, były komfortowe i dostosowane do potrzeb członków zespołu.

Netguru - biuro

Netguru - biuro

Netguru - biuro

Netguru - biuro

Netguru - biuro

Netguru - biuro

Netguru - biuro

About Author

Moją pasją jest inspirowanie ludzi do wdrażania twórczych pomysłów w życie i rozwijania zmysłu przedsiębiorczości. Zajmuję się marketingiem i technologiami internetowymi. Doradzam firmom, prowadzę szkolenia, warsztaty i występuję na konferencjach. Przeczytaj O blogu lub skontaktuj się!